Tradiční čínská medicína 

Ing. Jana Malečková 

 
 

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína je jeden z nejstarších léčebných systémů starý tisíce let. Vnímá člověka jako celek v souvislosti s jeho konstitucí, okolím, vztahy i ročním obdobím. Obnovuje v organismu stav vnitřní rovnováhy a dokáže zdraví nejen navrátit, ale pomáhá ho také dlouhodobě udržet. Využívá techniky bylinné léčby, akupunktury, cvičení qigongu, dietetiky, masáží či baňkování. Dokáže pomoci při široké škále potíží, mezi které patří zejména bolesti různého typu, trávící potíže, nespavost, únava, stres, deprese, úzkosti, gynekologické potíže, kožní nemoci, potíže s pohybovým aparátem, ale i jiné akutní či chronické nemoci.

 

 

Jak  probíhá vyšetření

 

Základem vyšetření jsou 4 diagnostické metody:

 

1. Pozorování

 

Terapeut si během rozhovoru všímá například tělesné stavby, držení těla, stavu a barvy pokožky, nehtů apod.

 

2. Dotazování

 

Dotazování je nejdelší (20 - 40 minut) a nejpodstatnější část vyšetření. Terapeut se ptá na vaše konkrétní potíže, ale také na věci, které s nimi zdánlivě nesouvisejí. Jedná se o soubor 10 okruhů otázek, které se týkají například spánku, zažívání, stravování, pocení a podobně.

 

3. Vyšetření jazyka

 

Zde se pozoruje tvar, barva, povlak, otisky zubů a jiné detaily na jazyku pacienta.

 

4. Pulsní diagnostika

 

Pulsní diagnostika se provádí na 3 pozicích na pravé i levé ruce a jsou posuzovány různé vlastnosti pulzu jako rychlost, síla, hloubka a další. Diagnostika trvá přibližně 5 minut.

Jak probíhá terapie

 

Akupunktura

 

Akupunktura je metoda léčby, při níž terapeut ovlivňuje akupunkturní body a dráhy zaváděním velmi tenkých jehliček do těla pacienta. Terapeut vybere sestavu konkrétních bodů dle potíží pacienta. Metoda je nebolestivá, může být pociťováno mírné brnění nebo tlak.

 

Fytoterapie

 

Součástí terapie tradiční čínskou medicínou je užívání bylinných směsí. Směs je namíchána pacientovi na míru na jeho konkrétní stav a užívá se nejčastěji ve formě odvarů nebo tabletek.

 

Dietetika

 

Zde platí známé heslo “Jsme to, co jíme”. Dietetika hraje v léčbě významnou roli. Na základě vaší diagnózy dostanete dietetická doporučení určená přesně vám na míru. Jejich dodržování je nezbytné pro úspěšnou léčbu.

 

Ostatní metody

 

Léčba může být doplněna dalšími metodami tradiční čínské medicíny jako je baňkování, moxování, masáže nebo cvičení QiGongu.

Masáže

Masáž, jako nejstarší forma terapie je odpradávna používána k léčbě bolesti svalů, tkání a pohybového aparátu, ke zmírnění stresu, zlepšení krevního oběhu a k uvolnění napětí.

 

Kdy je vhodné jít na masáž

• Pociťujete bolest nebo sníženou hybnost vaší pohybové soustavy
• Jste fyzicky velmi aktivní nebo pravidelně provozujete nějaký sport

• Nejste fyzicky aktivní a neprovozujete žádný sport
• Cítíte se přepracovaní
• Chodíte pravidelně do posilovny
• Sedíte denně delší dobu u počítače, u stolu nebo za volantem
• Cítíte často únavu
• Probouzíte se ráno "zatuhlí"

• Kdykoliv máte potřebu o sebe pečovat

CENÍK

Čínská medicína

Bylinná léčba

Akupunktura

Dietetika

Čínská masáž

500,- Kč/návštěva (akupunktura/kontrola/konzultace)
Vstupní vyšetření
900,- (cca 1-1,5 hod) 
Masáže

Terapeutická masáž

Sportovně-rekondiční masáž

Trigger points

Myofasciální masáž

Relaxační masáž

Reflexní masáž

Baňkování a masáž baňkami

 

KONTAKT

Tel: +420 603 171 499

Email: maleckova.jana@gmail.com

Ing. Jana Malečková

Jana Malečková je terapeutka Tradiční Čínské medicíny. Akupunkturistka, bylinkářka, masérka a dietoložka s oporou ve východních filozofiích. Absolvovala 5-ti leté studium na Institutu Tradiční čínské medicíny v Praze a dále se pravidelně vzdělává v postgraduálním studiu. Čerpá z celostního přístupu čínské medicíny, jejíž cílem je léčit kořen a příčinu nemoci či zdravotní disharmonie a ne jen její příznaky. Její léčba kombinuje akupunkturu a bylinnou medicínu s praktickými radami o tom, jak například jíst v souladu se svojí konstitucí či s ročními obdobími a jak žít zdravější a harmoničtější život. Svůj čas také dlouhodobě věnuje studiu a praktikování jógy a meditacím. Zabývá se také bylinami, které rostou v našich podmínkách a jejich praktickému využití. Zaměřuje se na léčbu ženských problémů, gynekologických potíží a problémům s otěhotněním. Věnuje se však i ostatním zdravotním potížím a disbalancím a jejich nápravou.

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now